Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014

Αρχή με ήττα, η συνέχεια θα είναι καλύτερη

Με εντός έδρας ήττα, με 3-0 σετ ( 17-25,14-25 και 21-25) ξεκίνησε η σεζόν  για την ομάδα των Κορασίδων Α του Πορφύρα, απο το Αιγάλεω, που πέρσι πήρε το πρωτάθλημα στην ΕΣΠΕΔΑ και με τα ίδια παιδιά πρωταγωνίστησε στην Α΄ ΕΣΠΕΔΑ Γυναικών.
Το Αιγάλεω ήταν καλύτερο και περισσότερο ψύχραιμο και έτσι πήρε τη νίκη, με τον Πορφύρα να χάνει, αν και γηπεδούχος, 16-17 σερβίς που κατέληξαν άουτ.
Στο τρίτο σετ, είχαμε προβάδισμα στο σκορ, με 18-14, αλλά, το Αιγάλεω ανέτρεψε την κατάσταση.
Η συνέχεια θα είναι καλύτερη, έχουμε ομάδα με εξαιρετικούς χαρακτήρες, ταλέντο και αγάπη για τη φανέλα του Πορφύρα, υπομονή και ηρεμία, λιγότερη νευρικότητα και εμείς είμαστε ΠΑΝΤΑ εδώ, δίπλα στα παιδιά μας για να τα στηρίξουμε να πάνε καλύτερα.
Καλή σεζόν με υγεία στο Αιγάλεω και συγχαρητήρια για τη νίκη του.
Επίσης, κάτι για τα κορίτσια του Πορφύρα.
ΠΑΝΤΑ κερδίζουμε και χάνουμε μαζί.Και είμαστε ΠΑΝΤΑ μαζί. Πρωταγωνίστρια δεν υπάρχει ούτε στη νίκη, ούτε φυσικά στην ήττα, γιατί το άθλημα είναι το κατ' εξοχήν ομαδικό.
ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ( προπονήτρια Πόπη Καλλή ) Χονδρουδάκη, Κ.Ζαννή, Παυλίδου, Ευθυμιάδου, Ε.Μονιού, Δελαγά, Μπουτσελάκου, Φαλιδέα, Καρβούνη, Κονταράκη, Τσόρβα.